Megjelent!!! Csengeri népmesék (Molnár József gyűjtésében)

Megjelent!

Csengeri népmesék (Molnár József gyűjtésében)

A ’’Petőfi Sándor” Könyvtári, Közművelődési és Intézményfenntartó Központ gondozásában megjelent a Csengeri népmesék című kiadvány, mely ,,Csenger tudósa”, Molnár József irodalomtörténész által 1928-ban és 1929-ben, Csengerben gyűjtött népmeséket tartalmaz. A kiadványhoz – melynek borítóján hangsúlyos szerepet kap a települési értéktár részét képező csengeri hímzés is -, csengeri általános iskolások készítettek illusztrációkat, s a meséken kívül olvasható egy rövid írás Molnár József munkásságáról is.

A Csengeri népmesék című kiadvány 1200 Ft-os áron megvásárolható a Művelődési Központban.

(A kiadvány a ,,Tartalmas szabadidős programok a Csengeri járás oktatási intézményeivel” elnevezésű projekt keretében jelent meg. A projekt azonosító száma: EFOP-3.3.2-16-2016-00135)